Lëngu i qepës shëron diabetin!

25 Kor

Një kokërr qepë e ndarë në 4 pjesë, hidhet në një gotë  të mbushur me ujë çezme, mbulohet me kapak dhe  lihet 8-10 orë në një vend të errët. Në mëngjez uji kullohet nga qepa dhe pihet esëll. Pirja duhet të zgjatë jo më tepër se 10 minuta. Kjo kurë duhet të vazhdojë për 40 ditë pa ndërprerje.

Këtë “bar”,  mjekët alternativë (popullorë) e këshillojnë sidomos për balancimin e sheqerit në gjak, tek diabetikët. Por jo vetëm kaq; ky lëng  lufton çrregullimet në shikim,si edhe mjaft sëmundje të tjera. Kryesore është se pirja e këtij lëngu nuk ka asnjë efekt anësor për organizmin
kohet e fundit njeriu po i kthehet me shpejtësi, ilaçeve tradicionale.
Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: