Kalendari i festave zyrtare 2011

27 Gus

1… 1 dhe 2 Janar – Festat e Vitit të Ri
2… 14 Mars – Dita e Verës
3… 22 Mars – Dita e Nevruzit
4… 24 Prill – Dita e Pashkës Katolike
5… 24 Prill – Dita e Pashkës Ortodokse
6… 1 Maj – Dita Ndërkombëtare e Punës
7… 30 Gusht* – Dita e Bajramit të Madh
8… 19 Tetor – Dita e Lumturimit të Nënë Terezës
9… 6 Nëntor*- Dita e Kurban Bajramit
10… 28 Nëntor – Dita e Pavarësisë
11… 29 Nëntor – Dita e Çlirimit
12… 8 Dhjetor – Dita Kombëtare e Rinisë
13… 25 Dhjetor – Krishtlindjet

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: