Projekti “YEP”

21 Nën

Bashkia Korçë dhe Bashkëpunimi Teknik Ndërkombëtar Gjerman (GIZ), ndërmarrin për herë të tretë projektin YEP – “Inkurajimi i sipërmarrësve të rinj”.

Njoftohen të gjithë të rinjtë që kanë mbaruar studimet e larta, të aplikojnë për të qenë pjesë e këtij projekti që synon nxitjen e iniciativave sipërmarrëse të të rinjve.

Idetë më të mira të biznesit si dhe biznesplanet e paraqitura do të vlerësohen nga një komision profesional dhe fituesit e projektit do të përfitojnë:

– Grand për çeljen e biznesit të tyre

– Lehtësi fiskale për biznesin gjatë vitit të pare të aktivitetit

Të gjithë të interesuarit të paraqiten deri në datën 10 Nëntor 2011 pranë

Bashkise Korçë, Sporteli i Informacionit.

Per më tepër informacion:

Tel: ++355 82244816

e-mail: info@bashkiakorce.gov.al

Të interesuarit të paraqesin dokumentat e mëposhtme:

1. Fotokopje diplome

2. Fotokopje e listës së notave

3. Formularin e plotësuar të aplikimit i cili gjendet pranë institucioneve të sipërpërmendura

by:www.bashkiakorce.gov.al

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: