Linden ne 17 Janar

16 Jan

1820 – Anne Bronte, shkrimtare britanike
1893 – Rutherford B. Hayes. ish president i ShBA-ve
1899 – Al Capone, gangster amerikan
1912 – Mandi Koçi, fotograf shqiptar
1942 – Muhamed Ali, boksier
1949 – Mick Taylor, muzikant anglez (The Rolling Stones)
1955 – Mami Koyama, dubluese japoneze
1956 – Paul Young, muzikant anglez
1960 – John Crawford, muzikant amerikan
1962 – Jim Carrey, aktor kandez
1963 – Kai Hansen, vokalist dhe kitarist gjerman (Gamma Ray)
1980 – Zooey Deschanel, aktore amerikane

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: