Ne Vite

17 Jan

18.01.1990 – Kryetari i Washington, D.C., Marion Barry, u arrestua nga FBI për posedim narkotikë.
18.01.1997 – Norvegjezi Boerge Ousland u bë personi i parë që kaloi Antarktikun i vetëm dhe i pa ndihmuar.
18.01.2002 – Lufta civile në Sierra Leone përfundimisht u shpall si e përfunduar.1778 – James Cook ishte evropiani i parë që zbuloi ishujt Hawaii, të cilët i emëroi “Ishujt Sanduiç”.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: