Qytei më i ftohtë në botë

17 Jan

Gjatë vitit,Verchojansk, një qytet që ndodhet në lindje të Siberis në Rusi, duke lëvizur 69,8° C nën zero dhe 36,7° C mbi zero, me një ndryshim të papritur në temperaturën prej rreth 107 ° C.
Të dhëna të tjera meteorologjike:

Temperatura mesatare vjetore: -15,4 ° C

Temperatura mesatare e muajit më të ftohtë (janar): -47,8 ° C

Temperatura mesatare e muajit më të ngrohta (korrik): 15.2 ° C

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: